مصاحبه مهندس صبوحی با نشریه استراباد

مهندس مهدیه صبوحی کارشناس معماری ورفاه شهری:

برخورداری از بیمه ی تامین اجتماعی با حداقل قیمت وبیمه  تکمیلی رایگان جزو بدیهی ترین حقوق رانندگان تاکسی است.

" مهندس مهدیه صبوحی" در گفت و گو با هفته نامه ی استراباد ضمن اعلام این مطلب میگوید:

شاید کمی دور ازانصاف باشد که با رانندگان محترم تاکسی که در هر شرایط آب و هوایی به شهروندان خدمات می رسانند و معمولاهمه ی  بضاعف و اندوخته ی مادیشان در یک دستگاه تاکسی خلاصه میشود,به نحوی برخورد  شود که موجب دلسردی و رنجش و به تبع آن , به ایجاد فاصله با مردم منجرشود.

http://upload.tehran98.com/img1/tv9tmrwaow60yw0pcauo.jpg

این عزیزان درگفتگو های خود, مهمترین مشکلات قشر رانندگان تاکسی در شهر گرگان را . فعالیت خودرو های شخصی که غالبآ از شهرهای و حتی استانهای مجاور هستند . گرانی لوازم   یدکی و بالا بودن هزینه ی نگهداری خودرو ترافیک آلودگی صوتی و . در آمد اندک و نا کافی عنوان میکنند در این بین رانندگان خانم که تعداد آنان رو به افزایش است.از مشکلات بیشتری در رنج هستند او اضافه میکند :تقویت رفتارهای مثبت این قشر و ارتقاء جایگاه و منزلت اجتماعی شان, افزایش مهارتهای فردی واجتماعی ,همینطور بالا بردن سطح سلامت جسمی روانی که برخورداری از بیمه تامین اجتماعی با حداقل قیمت لازمه آن است موجب میشود تا این عزیزان در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

وی باتاکید بر مسئله بیمه ی رانندگان تاکسی میگویند:بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی رایگان جزو بدیهی ترین حقوق این قشر زحمتکش است و اظهار امیدواری کرد که مدیران و مسئولان زیربط برای سلامت و نیز سنین بالای این عزیزان اقدام عاجل معمول ایند که البته در این تصمیم گیریها تفاوتی بین رانندگان خانم و آقا نیست

 صبوحی در بخشی از سخنان خود پیشنهاد میکند برای دستیابی به اهداف فوق و ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین رانندگان ,مردم و مسئولان ,نیازمند فرهنگ سازی هستیم که این فرهنگ سازی میتواند از کتب درسی ,و آموزش دادن به نونهالان آغاز شود .به عبارت دیگربهتر است که معرفی این شغل و آشنایی با خدماتی که این زحمتکشان به انجام آن مفتخرند,در کتب درسی گنجانده شود.

همچنین برگزاری جشنهای سالانه و به مناسبتهای مختلف با معرفی رانندگان برتر و نمونه,آموزش استفاده از فناوری نوین (کامپیوتر,اینترنت),پرداخت الکتریکی کرایه از طریق

نصب دستگاه کارت خوان در تاکسی و یا کارت بلیط الکتریکی  استفاده از رسانه های جمعی (صدا و سیما مطبوعات و سایتها)جهت تقویت هرچه بیشتر رفتارهای مثبت و سازنده و نیز آشنایی بیشتر رانندگان با وظایف شغلی خود استفاده از پلاکارد ها و بنر ها در سطح شهر و روستا جهت معرفی این شغل و همچنین راه اندازی مرکز مشاوره رایگان جهت رسیدگی به مشکلات رانندگان تاکسی و خانواده  های محترمشان  فاکتور هایی هستند که باید مورد توجه جدی و بررسی و کارشناسان مسئولین محترم سازمان تاکسیرانی و نهاد هایی زیربط دیگر قرار گیرد

.ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با مثبت خواندن بسته های تشویقی میگویند :اجرای سیاستهای تشویقی  اعطای تسهیلات بانکی اعزام به سفر های تفریحی و زیارتی امکان استفاده رایگان و یا نیم بها از سینما استخر اماکن ورزشی آموزشی و برخی از سالنها و رستورانها نیز بسیار مفید خواهد بود.

مهندس صبوحی در پایان برای همه ی رانندگان خدوم تاکسی در گرگان در سالی که توسط مقام معظم رهبری به سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده آرزوی سالی پر بار و پر نشاط دارد.

و یاداور شدند بعنوان یک شهروند گرگانی سعی خواهد کرد با مکاتبات با مسئولین ذیربط نسبت رفع مشکلات این قشر زحمت کش قدمی هر چند کوچک بردارند.

 

/ 3 نظر / 32 بازدید
مامان محمدمهدی

سلام من با یک راننده تاکسی در تهران تقریبا از نزدیک ارتباط دارم. جدا هم این قشر از شاغلین این جامعه مشکلات خاص خودشان را دارن که متاسفانه در برطرف کردن آنها کسی احساس مسءولیت نکرده و پاسخگو نیست!!

محمد

شهر نو افکار نو درود بر مهندس جوان

اذری

شهروند گرگانی؟؟؟؟ یا شهروند اذری؟؟؟