نیما هم رفت.....................

دلم میخواست از ورزقان بنویسم .....

خبر کوتاه و تلخ بود.................

فرشید از نیما خبر داری؟؟؟؟؟؟

گفتم نگو که فوت کرد.............

علی گفت:بله فرشید متاسفانه دیشب نیما فوت کرد....

عجیب بود شب قبل از فوت نیما حول و حوش ساعت 2 بامداد بود که ناخوداگاه یاد نیما افتاده بودم........

عجب بازی دارد روزگار.......................

در گرگان ما امده..................نیما نهاوندیان

- نیما نهاوندیان متولد سال 60 در گرگان بوده و تمام سال های تحصیلی خود در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان را در گرگان گذرانده است.

- نیما نهاوندیان دوران دانشگاه خود را در علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گذرانده و مدرک لیسانس خود را از دانشگاه مذکور اخذ کرده است.

- نیما در هنگام اقامت در گرگان به همراه خانواده در کوی سعادت واقع در بلوار ناهارخوران سکونت داشت.

- نیما نهاوندیان کار خود در صدا و سیما را هنگامی که 22 سال داشت از گرگان و با گزارش مسابقات بسکتبال شهرداری گرگان و نیز حاشیه های مسابقات ورزش اول گرگان (بسکتبال) و نیز والیبال گنبد و مسابقات سوارکاری آق قلا و بندرترکمن و ... آغاز کرد.

- تهیه گزارش های حرفه ای از سوی نیما با مضمون حاشیه های مسابقات ورزشی بسکتبال و والیبال و پخش آن بعد از اخبار ورزشی ساعت 23 و 30 شبکه خبر در قالب برنامه دوربین خبرساز، پای این جوان جویای نام  و مستعد گرگانی را به تهران و شبکه های سراسری باز کرد.

- نیما نهاوندیان که عمدتا با شبکه دوم سیما همکاری می کرد کار خود را از برنامه ورزش از نگاه دو آغاز کرد و هرچند که ابتدا به صورت مشترک با مجریان دیگر این برنامه را اجرا می کرد لیکن به مرور زمان تنها مجری این برنامه قدیمی ورزشی شد.

نیما نهاوندیان سمت راست در حال مصاحبه

- نیما نهاوندیان علاوه بر اجرای برنامه هایی همچون ورزش از نگاه دو و توپ طلایی از سیما، و فعالیت به عنوان کارشناس رادیو ایران، در کنار پوریا تابان دیگر مجری گرگانی اجرای برنامه  فرهنگی ورزشی دورخیز که صبح های جمعه از شبکه دو پخش می شد را به عهده گرفت.

- نیما طبق کامنتی که برای وبلاگ گرگان ما ارسال کرده بود با وجود دوری از گرگان، اخبار خاستگاهش را گاه به گاه از طریق فضای مجازی دنبال می کرد.

- نیما نهاوندیان در مرداد سال 90 وبلاگی را راه اندازی کرده بود که البته شاید به خاطر مشغله هایش نتوانست آن را به روز نماید. وبلاگ نیما را می توانید از اینجا ببینید.

- نیما نهاوندیان که سابقه اجرای برنامه های متعدد در شبکه جام جم را داشت به تازگی وظیفه اجرای برنامه در شبکه تازه تاسیس شما را برعهده گرفته بود.

- نیما طی سال های اخیر علیرغم اقامت در تهران، اجرای چندین جُنگ فرهنگی هنری که با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در گرگان برگزار شده بود برعهده داشت.

- صبح روز سوم دی ماه پس از کشف جسد نیما در منزل مسکونی اش در غرب تهران، ماموران کلانتری 137 شهرآرا و کارآگاهان پلیس جنایی آگاهی برای بررسی این موضوع در منزل وی حضور یافتند و جسد وی برای تحقیق درباره علت مرگ او به پزشکی قانونی منتقل شد.

- بنا بر اعلام مسئولان قضایی، هیچ گونه آثاری مبنی بر ورود مبتنی به زور افراد به منزل وی و یا سرقت مشاهده نشده بود.

- محسن سجادی از تهیه کنندگان سیما که سابقه کار با نیما را داشته است درباره علت مرگ او می گوید: شب گذشته نیما بر اثر برخورد با یک میز خونریزی مغزی می کند و به علت اینکه در منزل تنها بوده پس از مدتی به کما می رود و سپس دچار مرگ مغزی میشود.

- قرار است نیما نهاوندیان در قطعه هنرمندان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شود.

- تشییع جنازه نیما نهاوندیان ساعت 9 و 30 دقیقه روز سه شنبه 5 دی ماه 91 از مقابل ساختمان شبکه دو در میدان آرژانتین تهران خیابان الوند آغاز میشود.

- گفته می شود با توجه به درخواست انجمن نویسندگان، عکاسان و خبرنگاران ورزشی و موافقت کمیته ملی المپیک، در صورت موافقت خانواده نیما پیکر او در قطعه نام آوران صدا و سیما دفن میشود.

 

/ 2 نظر / 26 بازدید
مامان محمدمدی

سلام خدا رحمتشون کنه و با اولیاء خودش محشور.و به بازماندگانش صبر عنایت کنه

مینا-دفتر خاطرات

خدا رحمتش كنه. طفلي حيف بوده... يني واقعا با برخورد سرش به ميز فوت شده؟ يه كم عجيبه واي كه خانواده اش چي ميكشن حالا